logo adorea
clanok-3

Blogovanie: bezplatná internetová marketingová metóda

Už sú to roky, čo sa blogovanie praktizuje. Ale je to len nedávno, čo sa považuje za jeden z návykových výstrelkov. Mnoho tínedžerov sa uchýlilo k blogovaniu ako k odtoku svojich emócií, k malému online kútiku, kde môžu vyzradiť čokoľvek, čo ich práve trápi alebo čo v nich vyvoláva radosť. Dômyselní obchodníci zistili, že blogovanie je jednou z najlepších metód internetového marketingu, ktorá vás nebude stáť ani cent.

Čo je to vlastne blogovanie?

Blog je široko používaný výraz, ktorý označuje webový denník. Blog je v podstate online denník. Blog možno založiť úplne zadarmo a možno ho použiť len pre zábavu alebo z obchodných dôvodov.

Blogovanie pre vaše internetové podnikanie je jedným zo spoľahlivých spôsobov, ako zvýšiť viditeľnosť vašich produktov a služieb. Tu je niekoľko spôsobov, ako zvýšiť svoju internetovú reklamu pomocou blogu:

  1. Informujte svojich klientov alebo zákazníkov o zmenách na vašej webovej stránke. Vaše nové produkty a pridružené webové stránky môžete oznámiť aj prostredníctvom svojho blogu.
  2. Sledujte svoje obchodné ciele a plány prostredníctvom otvoreného písania. Obsah vášho blogu možno jednoducho uložiť prostredníctvom archívov. Čo môže byť lepšie ako vyhľadávateľné informácie, ku ktorým sa môže ľahko dostať ktokoľvek, kto si prezerá web, však?
  3. Vyjadrite svoje názory, rady alebo recenzie na konkrétne služby alebo produkty, ktoré súvisia s vaším podnikaním. Publikovanie je s blogovaním veľmi jednoduchý proces.
  4. Zahrňte odkazy, ktoré získajú spätné odkazy a následne zlepšia vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch. Dalo by sa to lepšie vykonať vložením dobre napísaných článkov na vaše webové stránky. Pridružené odkazy môžu byť tiež zahrnuté do vášho blogu, aby ste získali viac príjmov navyše.
  5. Zbierajte odpovede prostredníctvom schopnosti blogov získavať komentáre od čitateľov vášho blogu. Pomocou spätnej väzby od čitateľov sa môžete učiť a zlepšovať svoje produkty a služby.
  6. Ľahko sa spojte s ostatnými blogermi. Keď si iní blogeri všimnú, že na svojom blogu máte niečo dobré, zaradia vás do svojich obľúbených zoznamov, ktoré vás automaticky prepoja s ich blogmi.

Blogovanie: bezplatná internetová marketingová metóda

Ako si teda založiť blog? Tu sú niektoré z možností, ktoré môžete využiť na využitie tohto zábavného spôsobu propagácie vášho internetového podnikania.

Buď si vytvoríte blogovú webovú stránku sami, alebo necháte blogovaciu hostingovú službu, aby to urobila za vás. Hostiteľské služby ako LiveJournal a Blogger.com sú v tejto oblasti najobľúbenejšie. Títo hostitelia vám poskytnú jednoduché pokyny, ako umiestniť svoj blog.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Podobné články

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budeme ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zasielanie noviniek a informácií ohľadom našich produktov a služieb. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo Odhlásiť sa v každom zaslanom e-maile.

Najnovšie články

Sledujte nás na facebooku

Tvoríme web stránky

Grafické práce

Tvorba videí

Pozrite si