logo adorea
clanok-1

4 rozdiely medzi webovými stránkami a blogom

Blogy sú stránky, na ktoré môže osoba vložiť zdieľaný časopis alebo podniky môžu dokonca propagovať svoje webové stránky. V poslednej dobe sa objavilo veľa otázok o tom, ako blog funguje a ako sa líši od iných webových stránok. Zvyčajne existujú 4 základné rozdiely, ktoré robia blog jedinečným od webovej stránky.

1. Príspevky

O príspevkoch sa hovorí, že sú hlavnou funkciou každého blogu. Sú to stavebné kamene blogu a to, čo drží blog pohromade. Uverejňovanie na blogu vo všeobecnosti vykonáva vlastník blogu a zvyčajne sa týka rôznych tém. Ďalším výrazným rozdielom medzi blogom a webovou stránkou je, že príspevky sa na blogu zobrazia v chronologickom poradí. S webovou stránkou nemusíte uverejňovať príspevky. Je to len základná stránka, na ktorú môže človek ísť získať informácie o určitom produkte alebo nápade.

2. Komentáre

Na blogu môžu návštevníci zanechávať komentáre k vašim príspevkom, ak to vlastník povolí. Je to tiež dobrý spôsob komunikácie medzi čitateľom vášho blogu a vami. Sekcia komentárov vášho blogu tiež pomáha prilákať návštevníkov na vaše stránky. Sekcia komentárov je veľmi dôležitou súčasťou každého blogu. S webovou stránkou nemusíte mať sekciu komentárov.

4 rozdiely medzi webovými stránkami a blogom

3. Kategórie

Sekcia kategórie vášho blogu je v podstate miestom, kde sú usporiadané informácie z príspevkov alebo uverejneného obsahu. Vaša stránka tak bude vyzerať úhľadne a dobre naformátovaná. Zabraňuje tiež tomu, aby váš blog vyzeral preplnený. Pre väčšie blogy môžu byť kategórie usporiadané podľa mesiaca alebo dokonca témy. Zvyčajne existuje aj funkcia vyhľadávania, ktorá pomáha čitateľovi rýchlo nájsť informácie o určitej téme. Blog má zvyčajne softvér, ktorý automaticky zaraďuje vaše príspevky do rôznych kategórií.

4. Predplatné

Toto je veľmi dôležitý aspekt, keď sa chcete dozvedieť, ako funguje blog. Funkcie odberu umožňujú čitateľom stať sa členom blogu a keď sa stanú členom blogu, môžu byť upozornení, keď sa na blog umiestnia nové informácie. To je skvelý dôvod na vytvorenie blogu, pretože vám umožňuje vytvoriť online komunitu na určitú tému. Niektoré blogové stránky teraz implementujú funkciu news letter, ktorá umožňuje osobe čítať vaše informácie bez toho, aby sa musela prihlásiť na stránku.

Ako vidíte, medzi blogom a webovou stránkou sú veľké rozdiely. Čím viac rozdielov pochopíte, tým viac pochopíte blogovanie. Blog môže byť zábavným a vzrušujúcim spôsobom, ako spoznať nových ľudí a zároveň zdieľať svoje nápady, ak sú správne pochopené.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Podobné články

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budeme ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zasielanie noviniek a informácií ohľadom našich produktov a služieb. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo Odhlásiť sa v každom zaslanom e-maile.

Najnovšie články

Sledujte nás na facebooku

Tvoríme web stránky

Grafické práce

Tvorba videí

Pozrite si